Cafeneaua Voastra
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483"

2 participan?i

In jos

Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Empty Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483"

Mesaj Scris de Mircea Mar Ian 29, 2008 7:23 pm

Ce este pentru voi deosebit la acest album?
Bill: Producerea acestui album a fost pentru noi ca o calatorie in timp - pe album sunt cantece pe care le-am scris si produs in urma cu cativa ani.
Georg: Da, la vechile cantece nu mai "lucrasem" de mult timp, iar in timp ce eram in studio, ne aduceam aminte de inceput - de exemplu cum am inregistrat "Durch den Monsun", si de incredibila vara a anului 2005, cu primul single si primii fani!
Gustav: De fapt, la inregistrari am petrecut ore in sir amintindu-ne de trecut si povestind, amintindu-ne cum Tom nu avea trei chitari, ca acum, si trebuia mereu sa imprumutam instrumente, pentru a obtine soundul potrivit...sau cum fugeam la chiosc, pentru ca apaream pentru prima data intr-o revista!



Deci albumul inseamna mult pentru voi?
Tom: Da, si bineinteles ca e un pas inainte pentru trupa.
Bill: Pot sa spun ca acum am invatat sa pretuim cu adevarat momentele de inceput petrecute in studio, sau lungile nopti in care am scris cantece.
Tom: Da! Bill devine acum sentimental... Nu, acum serios, nu e genul meu, dar cand rescrii un cantec dupa 4 ani si te intorc in studio sa-l reinregistrezi, imi vin in minte o gramada de lucuri emotionante, suntem atat de legati de aceste cantece, pentru ca sunt ale noastre, reprezinta sentimentele noastre si ceea ce traim.



Totusi de ce faceti un album in engleza?
Tom: Intre timp ne-am facut multi fani care nu cunosc limba germana. Pentru noi e foarte important ca fanii sa inteleaga melodiile, mesajul si sa se identifice cu melodiile noastre. Nu toti fanii sunt vorbitori de germana, si am decis sa inregistram cantecele si in engleza!



Ce ii asteapta pe fani pe album?
Bill: Am avut multe concerte live, am terminat deja al doilea mare turneu. In fiecare seara vedem cum reactioneaza lumea in fatza scenei. Am ales melodii care se potrivesc mai bine si care dau bine. Ne-am dat silinta ca din doua albume sa scoatem ceva nou.
Tom: Trebuie sa se potrveasca, sa alcatuiasca un "tot" grozav. Pentru noi a fost important sa nu scoatem un album gen "Best of", ci unul care sa-i miste pe fani.
Georg: Pe plan international albumul se va numi "Scream", iar pentru Germania l-am numit "Room 483".



Pe viitor urmeaza doar cantece in limba engleza?
Tom: Nu, vom continua sa facem cantecele in germana, si bineinteles sa continuam cu concertele live in Germania. Pentru fanii care nu inteleg germana vor exista versiuni in limba engleza.



Pentru sfarsit, povestiti cum merge treaba in studio:
Tom: Pentru inceput am scris in engleza, impreuna cu producatorii, textele cantecelor alese, apoi am reinregistrat totul.
Bill: Trebuie sa spun ca a fost o experienta cu totul noua sa traducem cantecele si sa ne exprimam sentimentele si gandurile intr-o alta limba - am invatat o gramada datorita acestui lucru...
Gustav: Da, o gramada de engleza (toti rad...)
Bill: Asa am produs albumul "Room 483", combinand albumele "Schrei" si "Zimmer 483"!
Mircea
Mircea
Admin God
Admin God

masculin
Numarul mesajelor : 466
Varsta : 28
Localitate : Brasov
Data de inscriere : 25/11/2007

Foaie de personaj
Warnuri:
Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Left_bar_bleue0/5Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Empty_bar_bleue  (0/5)
Dati o nota site-ului !:
Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Left_bar_bleue100/10Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Empty_bar_bleue  (100/10)

https://cafeneaua-voastra.forumgratuit.ro

Sus In jos

Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Empty Re: Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483"

Mesaj Scris de Albastrelu Mar Feb 05, 2008 4:11 pm

interesant interviu
Albastrelu
Albastrelu
Site Team
Site Team

masculin
Numarul mesajelor : 158
Varsta : 28
Data de inscriere : 08/01/2008

Foaie de personaj
Warnuri:
Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Left_bar_bleue0/5Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Empty_bar_bleue  (0/5)
Dati o nota site-ului !:
Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Left_bar_bleue100/100Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Empty_bar_bleue  (100/100)

http://www.copiidescoala8-13ani.myforum.ro

Sus In jos

Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Empty Re: Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483"

Mesaj Scris de Mircea Mier Feb 06, 2008 11:59 am

stii ce greu se gasesc ?
Mircea
Mircea
Admin God
Admin God

masculin
Numarul mesajelor : 466
Varsta : 28
Localitate : Brasov
Data de inscriere : 25/11/2007

Foaie de personaj
Warnuri:
Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Left_bar_bleue0/5Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Empty_bar_bleue  (0/5)
Dati o nota site-ului !:
Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Left_bar_bleue100/10Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Empty_bar_bleue  (100/10)

https://cafeneaua-voastra.forumgratuit.ro

Sus In jos

Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483" Empty Re: Tokio Hotel dezvaluie despre "Room 483"

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum